Medicenter Clinic

Being in control of your life and having realistic expectations about your day-to-day challenges are the keys to stress management.

— Josh Billings
 • 2702 Memory Lane Chicago, IL 60605

  Please remember we care about your privacy.

 • CONTACT US
 • In Case of Emergency Call (510) 210-5225

  Please remember we care about your privacy.

 • CONTACT US

Meme Küçültme

Şayet memelerinizin büyüklüğü aktivitelerinizi etkiliyor ve sizi rahatsız ediyorsa, sütyen askılarınız omuzlarınızı kesiyorsa vakit kaybetmeden bize başvurunuz.

Ameliyattan önce mevcut meme dokunuzun durumunu bir meme uzmanı ve radyolog ile birlikte ortaklaşa değerlendiriyoruz. Hem meme küçültmelerde hem de dikleştirmelerde “vertikal mamoplasti” tekniğini kullanıyoruz.

Çoğu zaman ameliyattan sonra evinize gidebilir ve birkaç gün içinde işinize dönebilirsiniz.

Meme Küçültme Ameliyatı için İyi Bir Aday mıyım?

Şayet aşağıdaki yakınmalardan birine sahipseniz estetik meme küçültme ameliyatı için iyi bir aday olabilirsiniz

Genel vücut yapınıza göre göğüsleriniz büyük ise
Meme başlarının aşağıya baktığı ağır ve sarkık göğüsleriniz varsa
Bir göğsünüz diğerinden büyük ise
Memelerinizin ağır olmasından dolayı sırt, boyun ve omuz ağrılarınız varsa
Göğüs altında pişik gibi cilt sorunları başlamışsa
Sütyen askılarınız omuzlarda derin izler bırakıyor ise
Memeleriniz büyük ve ağır olduğu için günlük yaşantınız kısıtlanıyorsa
Göğüsleriniz büyük olduğundan dolayı kendinizle barışık değilseniz.

Ameliyata Karar Vermek

Meme küçültme ameliyatları meme büyümesi tamamlandıktan sonra herhangi bir zamanda yapılabilir. Süt veren hanımlarda meme küçültme ameliyatı için beklenilmelidir. Eğer hamile kalıp bebek emzirmeyi planlıyorsanız plastik cerrahınıza bunu bildirmelisiniz.

Yaşınıza göre ve ailenizde meme hastalığı varsa ameliyattan önce mamografik bir tetkik gerekli olabilir. Meme küçültme ameliyatları meme kanseri riskini arttırmazlar.

Ameliyattan önce plastik cerrahınız sizin tıbbi özgeçmişinizi, aldığınız ilaçları, geçirdiğiniz ameliyatları soracak, meme hastalığı ve alerjiniz olup olmadığını sorgulayacaktır. Genellikle özel sağlık sigortaları estetik meme ameliyatlarını karşılamamaktadır.

Ameliyat

Ameliyat genel anestezi altında yapılmaktadır. Kabul görmüş meme küçültme yöntemi 4 ana başlıkta toplanabilir; liposuction – yağ emme – yöntemi ile yağlı dokudan zengin memeleri bir dereceye kadar küçültmek mümkündür. İkinci yöntem meme başı çevresinden yapılabilir, ancak bu yöntemde elde edilen meme şekli daha basık ve yayvan olmaktadır. Üçüncü yöntem meme başı çevresinde bir dikiş hattı ile memenin altında ve meme altı oluğunda uzanan ters t şeklinde bir dikişle yapılan yöntemidir. Bizim de sık olarak önerdiğimiz son yöntem ise meme başı ve onun altında dik olarak devam eden bir dikiş hattı ile yapılan küçültme ameliyatıdır. Ameliyat günü yada ertesi günü evinize dönebilirsiniz, iş hayatınıza üç dört gün içinde dönebilir, birkaç hafta içinde spora başlayabilirsiniz.

Ameliyat Sonrası

Ameliyat izleri aylar içinde solmakta ve yıllar içinde oldukça silinmektedir. Meme küçültme ameliyatlarından sonra simetri mükemmel olmayabilir ve meme başlarının yükseklikleri çok az farklı olabilir. Ameliyattan altı ay sonra herhangi bir zamanda küçük düzeltmeler basitçe yapılabilir.

Estetik meme küçültme ameliyatınızdan sonra daha dik, küçük ve dolgun göğüslere kavuşursunuz. Spor yaparken ve günlük aktiviteleriniz esnasında çok daha rahat olursunuz.

Terminal service

Since its founding we become an integral part of the city, advancing our mission of providing access to compassionate care to our communities. Today patients find care that combines world-class medicine with compassion. Since its founding we become an integral part of the city, advancing our mission of providing access to compassionate care.

Novelty premium

Since its founding we become an integral part of the city, advancing our mission of providing access to compassionate care to our communities. Today patients find care that combines world-class medicine with compassion.

 • Deri Tümörleri İle İlgili Sendromlar

  Deri tümörlerinin bazı sendromlarla yakın ilişkisi vardır. Bu sendromların bazıları tümöre zemin hazırlarken bazılarında tümor sendromun bir parçasıdır. 

 • Generics strategies

  Donec ipsum diam, pretium mollis dapibus risus. Nullam dolor nibh pulvinar at interdum eget.

 • Pressure guidelines

  Donec ipsum diam, pretium mollis dapibus risus. Nullam dolor nibh pulvinar at interdum eget.

 • Wound healing genes

  Donec ipsum diam, pretium mollis dapibus risus. Nullam dolor nibh pulvinar at interdum eget.

Medical Walk-in Process

No Appointment Needed

Patients do not have to plan out when they come in. Simply walk in and you’ll seen.

Licensed Professionals

Urgent care physicians and nurses offer high-quality care. They are licensed and recognized.

Cost Effective

The cost charged at an immediate care clinic is generally less than a cost charged at a hospital ER.

Please call (510) 210-5225

Or contact us via email form below

We will contact you within one business day.